Elsősorban szürkületben és éjjel aktív, napközben általában elrejtőzik, de alkalmanként a nappali órákban is megfigyelhető. Előszeretettel használja búvóhelyül a rágcsálók üregeit. Sokkal jobban tűri a száraz élőhelyi feltételeket, mint más kétéltűek, nagy távolságokra elmegy a vízterektől.
Zöld varangy
(Bufo viridis)
Rend:
Farkatlan kétéltűek (Anura)
Család:
Varangyfélék (Bufonidae)
Élőhelye:
Megtalálható a sík-, domb- és hegyvidéki, az erdős, bokros, sztyeppi, félsivatagi, sivatagi és mocsaras területeken, valamint kertekben, parkokban egyaránt.
Testhossza:
A hímek többnyire 7-8, a nőstények 9-10 cm-esek.
Tápláléka:
Elsősorban rovarokkal táplálkozik, melyekre éjszaka vadászik, de szinte minden mozgó állatra ráveti magát, ami fele akkora, mint ő.
Szaporodása:
Május elején-közepén párzik. A nőstény akár 10 000 petét is rakhat petezsinórban, melyek átmérője 1,5 milliméter. Az ebihalak 3-4 nap elteltével fejlődnek ki. Általában 2–3 hónap múlva alakulnak át.
Ismertető:
Gondolta volna?
A Miskolci Állatkertben : A varangyok: petéiket vékony páros petezsinór formájában tekerik a vízinövények köré a sekély parti vizekben. , Az emberektől se fél olyan mértékben, mint a többi kétéltű. Ha szerencsénk van, még a kisebb városokban is összefuthatunk velük éjjelenként, miközben utcai lámpák fényénél kitartóan vadásznak különféle rovarokra.
Hazánk egyik jellegzetes békafaját oktatótermi terráriumában ismerhetik meg látogatóink.