Idén is született bölényborjú
2016-os érkezésüket követően az európai bölények állatkertünk egyik legnépszerűbb és számunkra is egyik legkedvesebb lakói lettek. Nem csak azért, mert igazán látványos, nagytermetű állatok, hanem évről évre utódokat is nevelnek. A csorda legifjabb tagja ezen a nyáron jött a világra, így vele együtt jelenleg hét bölénnyel lehet találkozni állatkertünkben.
Az európai bölény (Bison bonasus) Európa legnagyobb termetű szárazföldi állata, hiszen a bikák közel egy tonnás testtömeget is elérhetnek. Állatkerti bemutatásuknak különlegességét az adja, hogy a faj a szabad természetből mintegy 100 évvel ezelőtt kihalt, így az állatkertek természetvédelmi célú tenyésztésének köszönhető, hogy mind a mai napig fennmaradhattak. A sikeres tenyésztésnek, majd az arra alapozott visszatelepítési programnak köszönhetően ma már újra mintegy 8000 egyede él szabadon. Köztük 2 miskolci származású egyed is, hiszen egy-egy egyed Bulgáriába és Romániába történő visszatelepítésével mi is aktív résztvevői tudtunk lenni a közelmúltban a faj visszatelepítési programjainak.
A bölények vemhességi ideje mintegy 9 hónap, ezt követően jön a világra egy, ritkán két utód. Az újszülött utód egy-két órán belül lábra áll, és elkezd szopni, majd – gyakori pihenéseket beiktatva – követik anyjukat a csordában. A borjak egyéves korukig szopnak, de ivarérettségüket csak 2-3 évesen érik el. A fiatal bikák viszont többnyire négy-hat éves korukban szaporodnak először, amikor már elérik a kifejlett méretet, és egy csorda élére tudnak állni.